CC 114: Toplayıcı, günümüzün dolap itiraflarını taksitinde H Bölgesi’ne

0 Comments

giren koleksiyoncu, yıllarca toplandıktan sonra Hermès topraklarına inişine başlayan bir koleksiyoncu ile tanışıyoruz. Bu el çantası sevgilisinin lüks çantalar için tutkusu doğuştan, aslında lüks şehvetini, daha gençken çantalarla sık sık hediye edecek aile üyelerinden ilişkilendiriyor. Bu günlerde kendi çantalarını satın alıyor, onlar için dikkatlice tasarruf ve bütçeliyor, ancak en önemli parçasının kocası tarafından kendisine hediye edilen bir Chanel çantası olduğunu belirtiyor. Hermès’i toplamadan önce, bu Kaliforniyalı, Filipinler aracılığıyla, Chanel, Celine, Balenciaga ve Givenchy’den el çantası dünyasının en değerli klasiklerinden bazılarının bir koleksiyonunu topladı. Artık kendini bir H-istemesi olarak kurduğuna göre, bu itirafçı iyi bir SA ilişkisinin önemini fark ediyor ve o zamandan beri bir bütün olarak alışveriş deneyiminin tadını çıkarmaya başladı.

Aşağıdaki CC’nin tamamını okuyun ve şimdi kendinizi göndermekten çekinmeyin!

Kendi itirafınızı paylaşın!

Temeller

Yaş: 35
Cinsiyet kimliği: kadın
Yer: San Francisco, California
Meslek: Ofis Müdürü
Endüstri: Finans
Maaş: 125.000 dolar
Hanehalkı Geliri: 350.000 dolar

Çantalar

PurseForum üyesi misiniz? Evet

Kaç çantanız var? 14

Koleksiyonunuzda hangi çantalar var?

Balenciaga, Şehir Çantası (Kahverengi)
Celine, Medium Classic (Orman Yeşili)
Chanel, orta klasik (siyah/altın)
Chanel, Medium Coco (Chevron, Siyah/Altın)
Chloe, Küçük Marcie (Brown)
Dior, Panarea Tote (Bej)
Givenchy Antigona (mavi/gümüş)
Gucci Kamera Çantası (Bej)
Hermès, Picotin 18 (üç renkli)
Hermès, Evelyne 29 (altın/altın)
Lanvin, Amelia Tote (Siyah/Altın)
LV Ponchette Metis (Siyah deri/altın)
Wandler, Küçük Luna Çantası (bordo)
Wandler, küçük Billy (koyu mavi)

Koleksiyonunuzun değeri ne kadar? Yaklaşık 25.000-30.000 dolar arasında

En pahalı çantanız nedir? Orta klasik Chanel çantası.

Koleksiyonunuzdaki en önemli markalar veya parçalar nelerdir? Şu anda klasik Chanel çantası olacak. Kocamdan bir hediye.

İlk tasarımcı çantanızı kaç yaşını aldınız ve neydi? Esprit de Corp sayılır mı? Eğer öyleyse, o zaman Esprit’ten gelen lacivert sırt çantası olurdu, lol. Rahmetli büyükannem bana ilk çantamı 3 veya 4’e inanıyorum. Bu tür el çantalarına girişimdi. Filipinler’de doğup büyüdüm ve büyüdüm, ABD’den aile eve gidecek ve bizim için hediyeler getirecek ve bir nedenden dolayı, büyükannem, teyzelerim ve kuzenlerim bana her zaman bir çanta ve gerçekten güzel olanlar verecekti, büyüyor , Satın alma ihtiyacını hissetmedim. İlkokul ve lise günlerimde sırt çantaları, daha sonra üniversiteye ve hatta kariyer günlerini vurduğumda Koç, Kate Spade ve Dooney & Bourke’den Lady Bags. Geriye dönüp baktığımda, çantalara olan sevginin bana aktarıldığını düşünüyorum haha.

ABD’ye taşındığımda, satın aldığım ilk çanta, birisi ofisimize girip eşyaları yakaladığında çalınan bir Tory Burch crossbody idi, çanta maalesef bunlardan biriydi. O hediye kartından bir Dior tote satın alabildim ve bu tür yıllık Lux Bag Treat’i benim için başlattı.

Bir sonraki satın almak istediğiniz belirli bir çanta var mı? Şu anda bir K25 veya 28’i kurtarıyorum ve bekliyorum. Daha önce ve büyük olasılıkla bundan sonra başka bir şey almayı planlamıyorum (umarım haha).

Özel bir duygusal değeri olan belirli bir çanta var mı? Her satın alma bir hikaye ile geldiği için hepsi benim için özel, ancak “duygusal değeri” olanları seçmek zorunda kalırsam aşağıdakiler olacaktır:

– Orta klasik çanta, kocamdan bir evlilik yıldönümü hediyesiydi. Sevgililer Günü’ne geldik çünkü çiçek buketine girmediğimi hatırladı, ambalajdaki çiçeğin hile yapacağını düşündü… Altı yıl sonra, hala aynı kamelya çiçeğine bakıyorum, en iyi kalpler günü çiçek olduğunu söylüyor Hiç haha.

– Antigona çantası, bana Paris’e ilk seyahatimizi hatırlatıyor.

– Dior Bag bana bir araya gelen ve ofisimizde alınan/çalınan Tory Burch çantamı değiştirmek için bana bir hediye kartı hediye eden eski ekibimi hatırlatıyor.

Çantalarınızın insanların sizi veya nasıl davrandığınızla ilgili algılarını değiştirdiğini düşünüyor musunuz? Bağlı olmak. Eğer bir butiğe girersem, elbette. İş yerinde, çoğunlukla erkeklerden oluşan bir ekiple çalışacak kadar şanslıyım, bu yüzden şu anda hangi çantayı kullandığıma pek dikkat etmiyorlar, ailem ve arkadaşlarım biliyor ama umursamıyorlar, aynı zamanda seven ailem ve arkadaşlarım da var ve Torbaları anlayacak şekilde toplayın ve sonra çantalara aşina olan ama anlaşmanın ne olduğunu anlamayan insanları da tanıyorum ve böylece bir fikir oluştururlar. Şahsen, dikkat etmemeyi ve yorumları ciddiye almamayı öğrendim, çünkü dikkat etmek, bunu güzel el işi çantalara olan garip aşkım yerine bu insanları memnun etmek için yaptığım anlamına gelir.

Alışveriş

Ne sıklıkla yeni çantalar alıyorsunuz? Bir kez, belki her yıl iki kez. Gözlerime sahip olduğum çantaya bağlıüzerinde.

En çok hangi mağazalarda sık sık kullanıyorsunuz? Son zamanlarda, benim yerel H mağazam olurdu.

Hiç ikinci el çantalar satın aldınız mı? Kullanılmış nereden satın alıyorsunuz? Ben yapmadım. Tetiği çekmeden önce şahsen gözüme sahip olduğum çantalara bakmayı ve dürüst olmak gerekirse, girişimden biraz korkuyorum ve çoğunlukla fiyatlar yepyeni satın almaktan uzak değil ( en azından sevdiğim öğeler için).

Yeni alımlar için ödeme yapmak için eski çantalar satıyor musunuz? Bir kez eBay’de ve bir daha yapacağımı sanmıyorum. Çılgın alıcılarla uğraştıktan sonra çantalarımı istiflemeyi tercih ederim. Çok stresliydi.

Daha fazla çanta satın almak için hiç toplumsal baskı hissettiniz mi? Hayır. Dediğim gibi, sevdiğim çantaları satın alıyorum, çünkü onları seviyorum, Instagram veya sosyal medya yüzünden değil (açıkçası, her platformdaki her etkileyiciye aynı çantayı gördüğümde biraz kapalı).

Çanta satın alım yatırımlarınızı düşünüyor musunuz? Matematiğe bakarsanız (ve yaşamak için pazarları analiz eden bir grupla çalışırsam), haha ​​değil. Hermès muhtemelen bunun tek istisnasıdır, ancak o zaman bile hala bir yıldız işareti koyardım.

Satın alma kararlarınızı kim etkiler? Ben. kendim ve ben ?

Satış Önlisans İlişkileri alışverişiniz için etkili mi? H bölgesine girmeden önce hayır derdim, ama bu noktada nerede olduğum, açık nedenlerle evet diyebilirim. Torbalarımı satın alırken bir mağaza SA ile bir ilişki kurmaya çalışmadım çünkü çoğunlukla mağazaya girdiğimde, çantanın nerede olduğu ve sonra yaklaşacak ilk SA ile konuşuyorum ben. H ile aynı kişiyle çalışmanızı tercih edecekleri ve alışmam için biraz zaman aldı, ancak bana gerçekten iyi olan SA’ımla tanışmak ve bağlantı kurmak için yeterince şanslıyım. Sevmediğim şeyleri satın almaya zorlanmıyorum ve eğer bir şey istiyorsam, benim için zaman kazandırır veya mevcut değilse, o zaman benim için bulur ve teslim etme veya ziyaret etme seçeneğim var mağaza. Bir şey almak için girdiğimde tamamen işlemsel bir deneyim değil, iş, çocuklar gibi şeyler hakkında konuşabileceğimizi hissediyorum, izin verildiğinde gitmek istediğimiz (güvenli konular, çok kişisel bir şey yok) ve kendimi buluyorum Mağazaya ilk kez yürüdüğüme kıyasla mağaza deneyiminin tadını çıkarıyorum.

Neden yeni bir şey almanın ötesinde alışverişten hoşlanıyorsunuz? Kendimi alışverişkolik olarak görmüyorum. Satın aldığım şeylerin tadını çıkarmak için satın alıyorum. Bu çoğunlukla yıllık (şanslıysam iki yılda bir yıldır) bir muamele. Çok çalışmak ve dört gözle beklemek benim için bir şey. Bir hevesle satın almıyorum, satın almayı sevdiğim çantaların ucuz olmadığını ve bunun üstünde, almam gereken başka önceliklerim olduğunu tam olarak bildiğim için sadık kaldığım bir bütçe belirliyorum. hesap.

Görünüşünüz, etnik kökeniniz veya cinsiyetiniz nedeniyle bir mağazada veya butikte daha düşük bir hizmet aldığınızı hiç hissettiniz mi? Bir keresinde, burada SAKS mağazasında, bir Barry’nin antrenmanından sonra içeri girdim (söz veriyorum, lolden sonra duş aldım) tamamen o mağazada bir celine çantası satın almak istiyor, ama sanırım SA’lar sohbet etmekle meşguldü Bana dikkat etmek için kendi aralarında, tuhaf hissettiren ama üstesinden geldim, işimle ilgilenmiyormuş gibi görünüyordu, bu yüzden gittim ve hemen Neiman’a gittim, neyse ki SA meşgul değildi ve bana yardım etmeye istekliydi .

Para

Çantalarınız için kim ödüyor? Kocamdaki bir Chanel çantasının yanı sıra, çoğunlukla ben.

Çanta alımlarınız için bir bütçe ayırıyor musunuz? EVET. Benim için başparmak kuralı sanki klasik bir Chanel çantası satın alıyormuşum gibi tasarruf etmek, ancak sadece yarısını kullanmaya çalışmak (denemeye vurgu). Sanırım bu kuralı bu yıl değiştirmeliyim ha!

Tabu konuları

Bir tasarımcı öğesini karşılayamadığınız için hiç sahte satın aldınız mı? Hayır, buna değmez. Söyleyebileceğim en güzel cevap, şu anda yapamayacağınız bir yerine gerçekten karşılayabileceğiniz bir şeyle başlamaktır.

Önemli olanlardan satın alımları hiç gizlediniz mi? Numara.

Bir çantayı karşılamak için yaptığınız en çılgın şey nedir? “Annenin Tedavi Fonu” adlı 3. para piyasa tasarrufu hesabı haha.

Alışverişin hiç bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz? Hiç bir alışveriş bağımlılığı ile mücadele ediyormuş gibi hissettiniz mi? Numara.

Kalanı

Başka pahalı hobiler veya tutkular var mı? Kocam ve ben pandemi sırasında aldık Kiddos ve yol bisiklet/bisiklet hobisi için ikramlar. Rapha’nın Lululemon çekmecemi resmen ele geçirdiğini söylemek güvenli.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı? El çantası koleksiyonum hakkında okuduğunuz için teşekkürler. Kesinlikle fazla değil ama sahip olduğum şeyden gerçekten memnunum ve her birinden keyif alıyorum. Onlar benim için yıllarca süren bir iş, kilometre taşları birikimi ve her bir çantanın hikayeleri değerli tuttuğum hikayeler.

Bir koleksiyona başlayan herkese, sosyal medyanın sizi etkilemesine izin vermeyin, araştırmanızı yapmak için kullanın mı? Sevdiğiniz ve ekonomik olarak neyin mantıklı olduğu arasındaki dengeyi bulun ve kesinlikle yolculuğun tadını çıkarınUzun yol?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *